نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
427
-
الف
+

جایزه طلایی «گلدن گلوبل» در دستان «رویا سادات»

جایزه ویژه طلایی جشنواره «گولدن گلوبل» به فلم «نامه ای به رئیس جمهور» از افغانستان رسید.

جایزه‌ی ویژه‌ طلایی جشنواره‌ی «گولدن گلوبل » به‌نام «آرزوی جدید» که محتوای اصلی و شعار جشنواره بوده است، برای فلم «نامه‌ای به رییس جمهور» با حضور «لینا علم» بازیگر نقش اصلی و «عزیز دلدار» نویسنده، تهیه‌کننده و بازیگر فلم داده شد.

به گزارش آی فیلم 2، از میان فلم های بی‌شمار سراسر جهان، 24 فلم به دور رقابت نهایی این جشنواره راه یافته بودند که در میان این فلم ها، « نامه‌ای به رییس‌جمهور» رویا سادات در چهار بخش نامزد جایزه بود؛ "بهترین فیلم"، "بهترین کارگردانی"، "بهترین بازیگر مرد"، و بهترین بازیگر زن" که توانست جایزه‌ی طلایی امسال جشنواره‌ را از آن خود کند.

‎جشنواره‌ی گلدن گلوبل، هر سال، از 25 فبروری تا 2 مارچ در کشور مالیزیا برگزار می‌شود.

‎این در حالی‌ است که به تاریخ 30 جنوری، فلم «نامه‌ای به رییس جمهور»، چهار جایزه از بیست و چهارمین دور جشنواره‌ی ویزول فرانسه را نیز به‌دست آورده است.

این فلم تاهنوز توانسته جایزه های «ویژه‌ی هیات داوران بین‌المللی»، «ویژه‌ی تماشاچیان»، «داوران نیتپک (ویژه‌ی سینمای آسیا)»، و جایزه‌ی«دانشجویان انستیتوت بین‌المللی زبان‌های خارجی» را به دست بیاورد.

جشنواره‌ی ویزول، هر سال، از 30 جنوری تا 6 فبروری در شهر ویزول فرانسه برگزار می‌شود.

‎نامه‌ای به رییس جمهور، جایزه‌ی "بدیل اسکار/Alternative OSCAR؛ را نیز به‌دست آورده است.

‎این در حالی‌ست که  «نامه‌ای به رییس جمهور»، هرچند برای نخستین‌بار نامزد فلم افغانستان در اسکار بود و تا مراحلی پیش رفت اما نتوانست تا پایان راه یابد.

‎نامه‌ای به رییس جمهور، نخستین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره‌ی جهانی «لوکارنو» داشته و همچنان در جشنواره‌ی «بوسان» به پرده‌ی نمایش رفته که مورد استقبال منتقدان داخلی و بین‌المللی، تماشاچیان، رسانه‌ها و مخاطبان سینما قرار گرفته است.

نامه ای به رييس جمهور تا بحال به بيش از بيست جشنواره جهاني نمايش ویژه داشته است جشنواره جهانی بوسان - كوريايی جنوبی، جشنواره پلس اسپرنگ لوسانجلس، جشنواره جهانی كلكته، جشنواره جهانی بنگلور، جشنواره جهانی گوتنبرگ، جشنواره جهانی داكا،...و بيش از ده جشنواره جهانی در دو ماه پيش رو نامزد است.

توليد اين فلم توسط خانه «فلم رويا» و كابورا پرودكشن صورت گرفته است.

ف ا/ ن ذ

نظر شما
ارسال نظر