پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
2077
-
الف
+

اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه «سایه» برگزار شد

برگزیدگان دوازدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه «سایه» معرفی شدند.

برگزیدگان دوازدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه «سایه» معرفی  شدند.

به گزارش آی‌فیلم و به نقل از ایسنا، در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی دانشجویی فیلم کوتاه «سایه»، خسرو خسروی ریاست دانشکده هنر دانشگاه سوره گفت: جا دارد از سه گروه تشکر کنم، گروه اول جوانان و هنرمندانی که در این جشنواره شرکت کردند که در واقع ارزش یک جشنواره به کیفیت آثار شرکت کننده در آن است، گروه دوم از مجریان دانشگاه، از دکتر خسروی معاونت دانشگاه سوره و مدیر گروه جوان سینما آقای شهبازی و دیگر اساتید سینمای دانشگاه سوره و گروه سوم از مخاطبین این جشنواره تشکر می‌کنم که در این چند روز از آثار جشنواره دیدن کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم این جشنواره را در سال‌های آینده به صورت بینالمللی برگزار کنیم.

سپس سروش حضرتی نیکو دبیر این دوره جشنواره فیلم کوتاه سایه از عوامل دبیرخانه، معاون دانشگاه و مدیر گروه سینما، از پریسا بخت آور و موسسه بامداد که حامی جشنواره بودند تشکر کرد و درباره مشکلات برگزاری این جشنواره به صورت ملی گفت: بودجه کلی ما ۴۰ میلیون تومان بود در حالی که به گفته اکثر کارشناسان برگزاری چنین جشنواره ای حداقل ۳۰۰ میلیون تومان بودجه لازم دارد.

در ادامه مراسم پس از پخش کلیپی از هومن بهمنش با حضور هایده صفی یاری و پریسا بخت آور از این مدیر فیلمبرداری سینمای ایران با اهدای تندیس خروس طلایی این جشنواره تجلیل شد. وی بعد از دریافت هدایای خود بیان کرد: اولین جایزه سینمایی‌ام را از دانشگاه سوره گرفتم و خوشحالم که اولین تقدیرم را نیز در دانشگاه سوره انجام شد .

سپس از پریسا بخت آور و موسسه بامداد که حامی این جشنواره بودند نیز تقدیر شد. وی در سخنانی اظهار کرد: من ترجیح می‌دهم بگویم با جشنواره همکاری کردیم تا حامی جشنواره بودیم زیراکه دوران دانشجویی برای خود من نیز دوران فوق العاده‌ای بود.

در ادامه مراسم رامتین شهبازی استاد مشاور این جشنواره با حضور در جایگاه بیان کرد: از وزارت ارشاد گله‌ای دارم. وزارت ارشاد برای دادن مجوز برگزاری این جشنواره ما را اذیت کردند.

سپس یادواره‌ای برای شهید حسین فهیمی که از استادان دانشگاه سوره و از جانبازان دفاع مقدس بود برگزار شد.

در ادامه جوایز این دوره از جشنواره ملی دانشجویی فیلم کوتاه «سایه» به برگزیدگان اهدا شد:

بهترین فیلمنامه اقتباسی

جایزه ویژه هیئت داوران به همراه تندیس و دیپلم افتخار به همراه یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد تعلق گرفت به مازیار تهرانی برای فیلمنامه «بی‌وطن»

تندیس بهترین فیلمنامه به اضافه دیپلم افتخار به همراه یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد اهدا شد به رعنا جوادی برای فیلمنامه «اندوه»

بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی

دیپلم افتخار به بهزاد پهلوانی برای فیلمنامه «کشتارگاه» اهدا شد.

دیپلم افتخار به حبیب ظهیرنیا برای فیلمنامه «مرگ اگر مرد بود» اهدا شد.

تندیس بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی به اضافه دیپلم افتخار و به همراه یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد به علی خمسه برای فیلم «کلا ومن» اهدا شد.

جایزه ویژه دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی دانشجویی فیلم سایه در بخش فیلم‌های دفاع مقدس با احترام به یاد و خاطر شهید حسین فهیمی به پوریا پیشوایی برای فیلم «تاسوکی» تعلق گرفت.

بهترین پژوهش بصری مستند

تندیس بهترین پژوهش بصری و دیپلم افتخار به همراه یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد به امیر نجفی برای فیلم «جایی برای خوابیدن» برای پژوهش بصری ملموس از شرایط زندگی دانشجویی اهدا شد.

بهترین کارگردانی مستند

دیپلم افتخار به آرمان قلی پور دشتکی برای فیلم «استشهادی برای خانعلی» اهدا شد.

تندیس بهترین کارگردانی مستند به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزش رایگان در خانه بین المللی بامداد به مصطفی فخاری نیری برای فیلم داستان عروسک‌ها تعلق گرفت.

بهترین فیلم تجربی

تندیس بهترین فیلم تجربی به اضافه دیپلم افتخار به همراه یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد تعلق گرفت به «دیاپازون» به کارگردانی مشترک مینو ایرانپور و کاووس فرزادی

بهترین فیلم دانشجویی دانشگاه سوره

ضمن تقدیر از فیلم خونسردی دیپلم افتخار بهترین فیلم به «منسی» به کارگردانی مشترک عرفانه صادق زاده و محمد امین جعفری اهدا شد.

تندیس بهترین فیلم به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد به فیلم «پنت هاوس» به کارگردانی لیلا اخباری اهدا شد.

بهترین فیلمبرداری

دیپلم افتخار بهترین فیلم برداری تعلق گرفت به آیین ایرانی برای فیلم «۱۷ ساعت»

تندیس بهترین فیلمبرداری به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد اهدا شد به سینا کرمانی زاده برای فیلم «مثل بچه آدم».

بهترین تدوین

دیپلم افتخار بهترین تدوین به شاهین سپهری برای فیلم «مسکوت» اهدا شد.

تندیس بهترین تدوین به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد به بهنام عابدی برای فیلم «فاش» تعلق گرفت.

بهترین بازیگر زن

ضمن تقدیر از آذین نظری برای بازی در فیلم «برف زمستان»، دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن تعلق گرفت به شهره موسوی برای فیلم «وحشی».

تندیس بهترین بازیگر زن به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد به شادی کرم رودی برای فیلم «مثل بچه آدم» اهدا شد.

بهترین بازیگر مرد

ضمن تقدیر از عرفان ابراهیمی برای بازی در فیلم «تریبون» و همچنین تقدیر از بازیگر نوجوان یزدان کوکبی صبا برای بازی در فیلم «مثل بچه آدم»، دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد به علی ثانی فر برای فیلم «خودزنی» اهدا شد.

تندیس بهترین بازیگر مرد به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد به پوریا رحیمی سام برای فیلم «چشماتو ببند» تعلق گرفت.

بهترین فیلمنامه

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به آرمان خوانساریان برای فیلم «سایه فیل» اهدا شد.

تندیس بهترین فیلمنامه به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد به فردین انصاری نژاد برای فیلم «وحشی» تعلق گرفت.

بهترین کارگردانی

دیپلم افتخار برای بهترین کارگردانی به آرمان خوانساریان برای فیلم «سایه فیل» اهدا شد.

تندیس بهترین کارگردانی به همراه دیپلم افتخار و یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد به امین چادگانی برای فیلم «برف تابستان» تعلق گرفت.

بهترین فیلم

ضمن تقدیر از فیلم «تردمیل» جایزه ویژه هیئت داوران  و  دیپلم افتخار  به همراه یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد تعلق گرفت به محمد فراهانی برای فیلم «از حسکه تا عشق»

تندیس و دیپلم افتخار به همراه یک دوره آموزشی رایگان درخانه بین المللی بامداد به آرین وزیر دفتری برای فیلم «مثل بچه آدم» اهدا شد.

ف ا / س م

نظر شما
ارسال نظر