نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
1385
-
الف
+

شمیلا شیرزاد: اهل شعار دادن نیستم/ آرزو دارم مکتبی بسازم و به بچه ها کمک کنم

«شمیلا شیرزاد» بازیگر خردسن افغانستانی فلم سینمایی خورشید از تجربیات خود پس از حضور در این اثر سینمایی گفت.

به گزارش آی فیلم2، « شمیلا شیرزاد» بازیگر افغانستانی فلم سینمایی «خورشید»  که به واسطه حضور در این فلم سینمایی به جشنواره ونیز 2020 هم دعوت شد و در آنجا به شدت مورد توجه قرار گرفت، طی یک مصاحبه جدید از حضور خود در این اثر سینمایی گفت.

وی در پاسخ به این سوال که تاحالا چندبار فلم سینمایی خورشید را دیده و کدامیک برایش بیشترین لذت را داشته است گفت: من حدودا پنج بار این فلم را تماشا کرده ام که هیجان انگیزترین آن در جشنواره ونیز بود که در پایان فلم تماشاچیان حاضر در سالن ده دقیقه تمام ما را تشویق می کردند. احساس خیلی خوبی داشتم و از اینکه با هنرمند بزرگی همچون آقای مجیدی کار کرده ام و من هم سهمی در این فلم داشته ام برایم ارزشمند بود.

بازیگر نوجوان فیلم خورشید در پاسخ به این سوال که وقتی در ونیز مورد تشویق قرار می‌گرفته، برای کودکانی که در سختی هستند و ممکن است این فلم در مورد آنها باشد چه آرزویی داشته است گفت: من به دنبال شعار دادن نیستم و دوست دارم که خودم باشم و هر آنچه که در دلم هست را بیان کنم. بنابراین باید بگویم اولین چیزی که به ذهنم رسید مهربانی و قدرت خدا بود. بعد از آن آرزو کردم همه کسانی که می توانند و امکانش را دارند، دری را به روی بچه های دیگر هم باز کنند تا آنها هم بتوانند استعدادهای خودشان را نشان دهند.

 این کودک خردسن افغانستانی افزود: آرزوی دیگری که آنجا کردم به هنگام عبور از فرش قرمز بود. من به بیرق هایی که در آنجا به اهتزاز درآمده بود خیلی دقت کردم و آرزوی قلبیم این بود که روزی هم بیرق کشور خودم افغانستان به همراه حضور دوباره من در آنجا برافراشته شود. هرچند برای من ایران هم مثل کشور من است چرا که روزی که خداوند زمین را خلق کرد نگفت که یکجا ایران است و حای دیگر افغانستان و یا آلمان! این طرز فکر مردم است که به اشتباه این خط کشی ها را بوجود آورده اند و باعث می شود که جنگ ها رخ دهد و خیلی از آدمهای بی گناه جانشان را از دست بدهند.

شمیلا شیرزاد در پاسخ به این سوال خبرنگار موج که آیا پیش از اینکه در فلم سینمایی خورشید بازی کند علاقه و فعالیت هنری داشته است گفت: من همیشه در تیاترهای مکتب شرکت کرده و حتی خبرنگار مکتب هم بودم. در مواقعی که خیرین به مکتب ما می آمدند، مسئولین مدرسه من را برای ارائه توضیحات برمی گزیدند.

بازیگر نوجوان فلم خورشید در پاسخ به این سوال که آیا بعد از دیده شدندش در فلم سینمایی خورشید، پیشنهاد بازی در پروژه جدیدی از ایران یا افغانستان داشته است گفت: پیشنهادات جدید داشته ام اما قرار است که با مشورت وراهنمایی دستیار آقای بنان، آقای امیدپور آنها را بررسی کرده و پاسخ دهم.

وی تاکید کرد: آقای مجیدی هم همیشه خیر ما را خواسته و تاکید کرده است که با افراد حرفوی و مطرح کار کیم. به همین دلیل من به این تصمیم رسیدم که حتما از مشورت افراد موثق بهره بگیرم و با برنامه به فعالیتم ادامه دهم.

شمیلا شیرزاد در پاسخ به سوال دیگر ما مبنی بر اینکه آیا تا کنون چنین تصویری از خودش در ذهن داشته است که اگر بازیگر محبوب و ثروتمندی شود، مانند بسیاری از بازیگران مشهور و ثروتمند دنیا، کار خیر و انسان دوستانه ای انجام دهد، تصریح کرد: بله. صد در صد. فراموش نکنید که در مکتبی که من در آن تحصیل می کنم تنها یک شمیلا نیست بلکه هزار و دویست و اندی همچون من در آنجا حضور دارند که همه آنها استعداد زیادی دارند. مثلا ما کلاسی داریم که به آن «وطن‌کده» می گوئیم. در آن کلاس همین دانش آموزان با مهارت زیاد، ازلاستیکهای فرسوده موترها صندلی های راحتی بسیار زیبایی می سازند؛ یا در کارگاه های چوب میز و صندلی درست میکنند. حتی ما مانتو و مقنعه های مکتب مان را خودمان اندازه کرده و دوخته ایم.

وی در پایان گفت من هم اگر روزی بتوانم مکتبی درست می کنم و به بچه ها کمک می کنم.

ب م

نظر شما
ارسال نظر