پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
1930
-
الف
+

آغاز مراسم تشییع پیکر خشایار الوند

مراسم تشییع پیکر هنرمند فقید خشایار الوند نویسنده سریال تلویزیونی پایتخت آغاز شد.

مراسم تشییع پیکر هنرمند فقید خشایار الوند نویسنده سریال تلویزیونی پایتخت آغاز شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از باشگاه خبرنگاران، مراسم تشییع پیکر هنرمند فقید خشایار الوند نویسنده سریال تلویزیونی پایتخت، با حضور جمع کثیری از هنرمندان در خانه سینما در حال برگزاری است.

همایون اسعدیان، سروش صحت، احمد مهرانفر، برزو ارجمند، بهروز شعیبی، مجید مظفری، سیروس الوند، نسرین نصرتی، امیر مهدی ژوله، علیرضا شجاع‌نوری، سید جواد هاشمی‌، سیاوش مفیدی، ریما رامین فر و مجتبی جباری از جمله چهره‌های حاضر در این مراسم هستند.

کامران ملکی یکی از اعضای خانه سینما،  در ابتدای این مراسم گفت: امروز روز سختی برای اهالی سینماست. امروز یکی از روز‌های بد برای جامعه فیلمنامه‌نویسان ایران است و یکی از روز‌های ناخوشایند برای تماشاگران آثار خشایار الوند. هیچ کس انتظار نداشت که خشایار الوند به این زودی جمع ما را ترک‌کند. هیچ کس انتظار نداشت که در روز‌های آخر سال خشایار الوند را از دست بدهیم؛ مردی که در سخت‌ترین روز‌های عمرش لبخند روی لب‌هایمان می‌آورد.

کیومرث پوراحمد کارگردان سینما و تلویزیون، در ادامه خود را از بین ازدحام جمعیت به جایگاه سخنرانی رساند و بیان کرد: من خشایار را نمی‌شناختم و او را زیاد ندیده بودم. من خشایار را با سریال «پایتخت» شناختم. خشایار الوند سال‌ها مردم را خنداند و تلخی‌های روزمره زندگی را ندید و مخاطبان خود را خوشحال کرد.

بابک صحرایی شاعر و ترانه سرا هم در این مراسم اظهار کرد: چه داغی بالاتر از اینکه مردی از تبار لبخند ما را ترک کرد. امروز ما به سوگ کسی نشستیم که سناریوی فیلم‌ها و سریال‌هایی را نوشت که خنده بر لبان ما آورد. این حجم از مردمی که امروز اینجا آمدند نشان می‌دهد که مردم هنرمندان حقیقی خود را می‌شناسند. خشایار الوند حتما جایگزینی ندارد و ما این اطمینان را داریم که خشایار الوند در آغوش خداوند جای گرفته است.

بهروز رضوی دوبلور پیشکسوت در ادامه گفت: داغ کسی را دیدیم که سالیان سال باعث و‌ بانی خنده‌های ما بود؛ او سلطان خنده بود. تا حالا کسی چهره خشایار را بدون خنده ندیده است و کسی این چهره را بدون خنده به یاد نمی آورد.

وی افزود: خشایار الوند در دامن سینما بزرگ شد و همه خاطرات خوبی از او و آثارش دارند. باور می‌کنید وقتی این حادثه رخ داد، به فکر عید و شادی امسال ما بود‌؟! او به فکر معیشت و مشکلات دنیا نبود؛ از بس به مردم فکر کرد، زیر بار این دغدغه جان باخت. کسی دست اجل را نمی‌بیند و وقتی بخواهد فردی را ببرد، کسی جلودارش نیست.

عزت الله ضرغامی رئیس اسبق صدا و سیما، هم در این مراسم حاضر شد و بیان کرد: هرچه فکر می‌کنم برای الوند کلمه مرحوم را به کار برم، دلم نمی‌آید. او تا یکی دو روز قبل برای شاد کردن دل مردم کار می‌کرد و هیچ کس باور نمی‌کرد، امروز در میان ما نباشد و ما از خاطراتش بگوییم.

وی در ادامه با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم درباره زنده بودن مردگان ادامه داد: امروز ما در کمال ناباوری دور هم جمع شدیم تا یاد یکی از مردان بزرگ کشور را زنده نگه داریم. خشایار اهل شاد کردن و نشاندن لبخند بر لبان مردم بود. هیچ کاری بالاتر از سرگرم کردن و خنداندن مردم نیست. دل شاد کردن کم نیست. خشایار الوند یک هنرمند با سلیقه، خوش ذوق و آشنا به کار تیمی بود.

گفتنی است قرار است پیکر خشایار الوند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) آرام بگیرد.

الوند صبح روز 9 اسفند، بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت. قرار بر این بود که همین روزها ساخت اپیزود نوروزی «پایتخت» به نویسندگی خشایار الوند آغاز شود؛ اما این اتفاق تولید این اثر را در هاله ای از ابهام قرار داد.

مراسم یادبود این هنرمند، روز دوشنبه ۱۳ اسفند ماه از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.

ه خ / ص گ

نظر شما
ارسال نظر