پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
2260
-
الف
+

نقد و بررسی «در جستجوی فریده» برگزار شد

نمایش ویژه نماینده سینمای ایران اسکار در سالن سینماتوگراف موزه سینما برگزار شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی فیلم، ‏‎نمایش ویژه فیلم نماینده سینمای ایران در اسکار شامگاه چهارشنبه ۳۰ مرداد با حضور سینماگران، هنرمندان و اهالی رسانه توسط موزه سینما در سالن سینماتوگراف برگزار شد.

آزاده موسوی یکی از تهیه کنندگان و کارگردانان فیلم گفت: امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید و از دیدن آن لذت برده باشید.انتخاب «در جستجوی فریده» شورو شعفی در سینمای مستند ایجاد کرده که برای ما بسیار امیدبخش است و از آنجایی که مستند قلب تپنده جامعه است رشد و بلوغ آن بسیار حائز اهمیت است.

‏‎وی ادامه داد: «در جستجوی فریده» به جشنواره های خارجی زیادی رفته است و تجربه دیدن فیلم با تماشاگران خارجی به ما نشان داد که فیلمی قابل فهم و تاثیرگذار برای آنها بوده است.

‏‎موسوی خاطرنشان کرد: «در جستجوی فریده» اولین فیلم تاریخ سینمای ایران است که از طریق کمک های مردمی ساخته شده است. ساخت این فیلم به ما نشان داد که اگر با انرژی مثبت دست به دست هم دهیم اتفاق های بسیار خوبی می افتد.

‏‎‏‎کوروش عطایی دیگر کارگردان و تهیه کننده فیلم نیز گفت: باعث خوشحالی و افتخار است که این فیلم در کنار فیلم های دیگر که همگی خوب هستند به عنوان نماینده سینمای ایران به اسکار معرفی شد. امیدوارم این اتفاق گام بزرگی در سینمای مستند باشد.

‏‎وی با بیان اینکه باید مرزبندی ها را در فیلم ها برداریم و به فیلم خوب و سینمای درست بیشتر فکر کنیم، ادامه داد: زمانیکه با شخصیت فریده آشنا شدیم یکی از جذابیت ها لایه های دیگری بود که قصه با خود به همراه داشت که یکی از آنها تفاوت فرهنگی است، تفاوتی که شاید بین مرزها وجود داشته باشد اما مرزی میان انسان‌ها ایجاد نمی‌کند و ما در این فیلم می‌بینیم که آدمهایی با دو فرهنگ کاملاً متفاوت می‌توانند چقدر ارتباط عمیقی با یکدیگر برقرار کنند.

‏‎کارگردان «در جستجوی فریده» بیان کرد: در نمایش های خارج از ایران برای ما این نکته مهم بود که آیاحسی که مخاطب ایرانی داشت آنها هم دارند که متوجه شدیم ارتباط عمیقی بین فیلم و مخاطبان خارجی ایجاد شده است.

‏‎وی ادامه داد: موضوع مستند «در جستجوی فریده» کاملا انسانی است و ممکن است در همه جای دنیا اتفاق بیافتد و جهان شمول است.

‏‎در این مراسم افرادی همچون رخشان بنی اعتماد، احترام برومند، همایون اسعدیان، امیر اسفندیاری، ‏‎ علیرضا شجاع نوری بهروز افخمی، مونا زندی حقیقی، عزیز ساعتی، تینا پاکروان، علی اسدزاده، مائده طهماسبی، احسان کرمی، یلدا جبلی، کیوان کثیریان، مهران عباسی انارکی، عباس امینی، سپیده عبدالوهاب، محمد حیدری، مرجان شیرمحمدی، رضا توکلی، ارژنگ امیرفضلی، بهزاد خداویسی، آزیتا ترکاشوند، امیر حاج رضایی،محمد صوفی، محمدجعفر صافی، پوریا عالمی و … حضور داشتند.

«در جستجوی فریده» نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰، عصر روز گذشته چهارشنبه ۳۰ مردادماه با استقبال مردم و سینماگران در سالن سینماتوگراف موزه سینما روی پرده رفت.

م ه / س م

نظر شما
ارسال نظر