نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
1117
-
الف
+

درخشش بازیگر ایرانی در جشنواره فلم ونیز

هفتاد و نهمین دوره جشنواره فلم ونیز، شب گذشته با معرفی برگزیدگان این دوره به پایان رسید.

به گزارش آی فیلم 2، مراسم اختتامیه هفتاد و نهمین دوره جشنواره فلم ونیز، شب گذشته به پایان رسید و شیر طلایی این رویداد به مستند «آن همه زیبایی و خونریزی» رسید.

سینمای ایران که با 2 فلم «جنگ جهانی سوم» و «خرس نیست» در این رویداد اشتراک کرده بود، موفق شد جایزه بهترین فلم و بهترین بازیگر مرد «محسن تنابنده» بخش افق‌های ونیز و «جعفر پناهی» نیز برای فلم «خرس نیست»، جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه اصلی را از آن خود کند.

گفتنی است هفتادونهمین جشنواره فلم ونیز، از تاریخ ۳۱ آگست تا ۱۰ سپتمبر (۹ تا ۱۹ سنبله) در جزیره لیدو ایتالیا برگزار شد.

«محسن تنابنده» کارگردان، فلم نامه‌نویس و بازیگر سینما و تلویزیون ایران زاده 26حمل(فروردین) 1354 هجری خورشیدی است.

وی حرفه بازیگری را در عرصه تیاتر در سال ۱۳۷۴ خورشیدی با بازی در نمایش «بارعام» آغاز کرد، پس از تجربه چند نمایش در عرصه حرفوی، با بازی در فلم «دانه‌های ریز برف» به کارگردانی «علیرضا امینی» در سال ۱۳۸۲ خورشیدی وارد سینما شد، البته همراه با بازیگری در نویسندگی و بازیگردانی نیز مصروفیت داشته است.

وی فارغ التحصیل رشته بازیگری بوده و همه او را با کرکتر «نقی معمولی» در مجموعه سریال های «پایتخت» می شناسند.

«محسن تنابنده» در بیست و ششمین جشنواره فلم فجر ایران در سال ۱۳۸۶ خورشیدی برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فلم «استشهادی برای خدا» شد.

همچنان وی در بیست و هشتمین دوره جشنواره فلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای بازی در فلم های «سنگ اول» و «هفت دقیقه تا پائیز» به‌دست آورد.

«محسن تنابنده» بازیگر ، کارگردان و نویسنده سینما و تلویزیون ایران با ارائه نقش یک افغانستانی در آخرین فلم «برادران محمودی» هنر خود را برای ایفای نقش های متفاوت نشان داد.

ع ا

نظر شما
ارسال نظر